Битката во Струга за европски излез – без победник (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Битката меѓу Струга ТЛ и Работнички, првата од серијата која ќе трае во трката за третото место на табелата, заврши без победник.

Стружани одиграа 1-1 со „романтичарите“ кои до бодот дојдоа благодарение на голот на Марио Станковски, откако претходно домашните во првото полувреме се стекнаа со предност со погодокот на Филип Миленковски…

 

Се вчитува...