Леброн Џејмс и Линдзи Вон се суперѕвезди и во бизнисот

Заедничката компанија за здравје на Леброн Џејмс, Линдзи Вон, Синди Крафорд и на Арнолд Шварценегер на Инстаграм веќе има повеќе од 65 милиони следачи и се проценува како едно од најуспешните бизнис партнерства во 2018 година. Суперѕвездата на НБА лигата, холувудската легенда, една од најуспешните скијачки во историјата и супермоделот се обедија формирајќи ја платформата „Лидер“. Пред лансирањето на брендот четворицата привлекоа големо внимание објавувајќи видеа на социјалните мрежи со кои го најавија проектот.

 

 

Се вчитува...