Борусија Дортмунд во вториот дел го скрши отпорот на Инголштад и обезбеди 1/8 финале (ВИДЕО)

Борусија Дортмунд со мали проблеми успеа да се пласира во 1/8 финале во Купот, откако на домашен терен го совлада Инголштад.

Головите „милионерите“ ги постигнаа во вториот дел. Марко Розе мораше во игра да ги снесува Ројс и Торган Азар, за да го скрши отпорот на гостите. Па така Азар постигна два гола за брзо време, и така „жолто-црните“ успеаја да се пласираат во следната фаза од Купот.

Се вчитува...