Чичко Спалети ги живее најубавите денови од својот живот (ВИДЕО)

Наполи по пауза од 33 години стигна до титулата во Серија А, но и покрај тоа тренерот Лучијано Спалети е пред заминување од калчолигашот поради недоразбирања со претседателот на клубот, Аурелио Де Лаурентис.

Сепак, искусниот тренер ги живее своите најубави години, па титулата ја одбележа со тоа што му даде нов лик на својот автомобил.

 

Се вчитува...