Чурлинов и Штутгарт триумфално против Фрајбург за трета рунда во Купот на Германија

Македонскиот репрезентативец Дарко Чурлинов обезбеди трета рунда во Купот на Германија со Штутгарт откако триумфираа против Фрајбург со 1-0.

Единствениот гол на мечот беше дело на Калајџиќ во 15. минута од натпреварот.

Чурлинов го одигра второто полувреме за Штутгарт, влегувајќи во игра на местото на Кулибали.

Stuttgart 1-0 Freiburg – Sasa Kalajdzic 15′ from r/soccer

Се вчитува...