Детето сакаше фризура како Кристијано, татко му го ишиша како Роналдо (ВИДЕО)

Видеото кое се појави на социјалните мрежи на кое Георгина го потстрижува Кристијано Роналдо стана вирален хит, но се чини ќе ја загуби битката со видеото на кое детенце од Англија кое сакаше фризура како португалскиот ас, доби потстрижување во стилот на Бразилецот Роналдо.

Таткото на детето кој беше берберот во оваа ситуација го ишиша како Роналдо и фамозната фризура од Светското првенство во 2002 година, а на тажното момче кое беше шокирано од фризурата му рече „Има само еден Роналдо“.

 

 

 

Се вчитува...