Џани и неговите „глупости“ – епизода …. (ВИДЕО)

Македонскиот фудбалски репрезентативец Езгијан Алиоски кој изнуди пенал за својот Фенербахче во победата над Сиваспор, повторно го сврте целото внимание на јавноста на себе со своите лудории.

Тој по мечот во микс-зоната го „искуба“ неговиот соиграч додека даваше изјава, а потоа се врати за дополнителен сеир на преведувачот на тимот.

 

Се вчитува...