Џеди Осман со „Македонско девојче“ ужива во родниот Охрид (ВИДЕО)

Кошаркарот на Кливленд, Џеди Осман денеска го очекува венчавката со позната турска актерка Ебру Шахин која ќе биде на брод среде Охридското езеро во неговиот роден Охрид.

Деновиве пред венчавката, пак, познатиот турски кошаркар кој детството го мина токму во Охрид каде е роден од мајка Србинка од Нови Пазар и татко Турчин родум од Охрид, мина низ најголемиот македонски туристички центар забавувајќи се својата вереница.

Како што самиот вели Османи деновите забава во Охрид не можеа да минат и без неговите две омилени песни, добро познатата „Македонско девојче“ и „Миљацка“ од Халид Бешлиќ….

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sport na B92.net (@b92_sport)

Се вчитува...