Дилета повторно провоцира: Спортската новинарка објави секси видео со вежби за задникот (ВИДЕО)

Познатата италијанска Дилета Леота важи за една од најзгодните и најубавите спортски новинарки во светот, па често знае да се најде во центарот на вниманието на спортската јавност. Згодната Дилета објави секси видео со вежби за зацврстување и обликување на задникот и секако тоа видео наскоро стана вирално.

Објавувањето на вакви видеа и слични фотографии, секако одат во прилог и промоција на Дилета, по што ја следат сè поголем број луѓе ширум светот.

 

 

 

 

 

 

 

Дилета е омилена за поголемиот дел од фановите на фудбалот, но има и такви кои постојано ја озборуваат и навредуваат. По долго време, италијанската новинарка одлучи да им се обрати и на тие што не ја сакаат, па упати „остра“ порака до сите критичари.

“Стилот е она што нè издвојува од другите. Едноставност и разновидност. Јас професионално ја работам мојата работа и се трудам да бидам од ден на ден подобра на тоа поле. Не ми пречат разни приказни. Објективноста е присутна и во овој бизнис”, рече Дилета.

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ?Diletta Leotta? (@dilettaleotta)

 

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ?Diletta Leotta? (@dilettaleotta)

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ?Diletta Leotta? (@dilettaleotta)

 

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ?Diletta Leotta? (@dilettaleotta)

 

Се вчитува...