Дилета се врати на стадион и веднаш предизвика воздишки кај навивачите (ФОТО)

Сезоната во Серија А се врати синоќа со мечевите меѓу Торино и Парма и Верона и Калјари. Со враќањето на фудбалот на терените се врати и најпознатата спортска новинарка Дилета Леота која известуваше од стадионот во Верона.

Дилета со своето издание повторно привлече големо внимание, а многу и коментираа дека е прекрасно што повторно ја гледаат на терените.

Се вчитува...