Димитров си „лапна“ нова убавица (ФОТО)

Бугарскиот тенисер Григор Димитров важи за еден од најголемите заводници на АТП турнејата. На вчерашниот меч против Новак Ѓоковиќ Бугаринот го следеше убавата Мадалина Ганеи, која подоцна се покажа дека е девојка на бугарскиот тенисер.

Во минатото, Маделина беше во врска со неколку светски ѕвезди, како Џерард Батлер и Леонардо ди Каприо, како и со фудбалерите Марко Бориело и Николо Заниоло.

Димитров во минатото беше меѓу другите и со Марија Шарапова и Никол Шерцингер.

 

Се вчитува...