ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Астон Вила – Борнмут                 1 и 2+

Борнмут несреќно загуби од Арсенал, па минатото коло приреди сензација со триумфот над Ливерпул, но на овој тим не му се пишува ништо добро на гостувањето на „Вила Парк“.

Тимот на Астон Вила игра далеку подобро откако Унаи Емери дојде на клупата, Оли Воткинс се наоѓа во извонредна голгетерска форма и се очекува да им создаде многу проблеми на дефанзивцте на Борнмут. Тимот на Борнмут претрпе осум порази на последните девет меча надвор од својот стадион, на последните 23 гостувања прии 58 погодоци, што е лоша увертира за овој денешен натпревар.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Челси – Евертон                         1 и 2+

Рајо Валјекано – Џирона          1

Бохум – Лајпциг                          2 и 2+

Дармштад – Кајзерслаутерн     1

Се вчитува...