ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Аталанта – Болоња                            1

По претходните два дуели без триумф, Аталанта и тоа како ја носи желбата да се врати на победите и повторно во игра за водечките четири позиции на табелата кои водат во Лигата на шампионите следната сезона. А, одлична можност за тоа е секако пресметката на домашен терен против Болоња, и покрај фактот дека противникот игра во извонредна форма нижејќи серија победа. Сепак, Аталанта ја носи фаворитската улога пред своите навивачи, и има сили за три бода.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Манчестер С. – Манчестер Ј.           ГГ 3+

Келн – Баер Л.                                      2 и 2+

Атлетико М. – Бетис                             1

ПСВ – Феенорд                                      ГГ 3+

Се вчитува...