ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Падерборн – Хамбургер                 2 и 3+

За Хамбургер гостувањето против Падерборн, на две кола до крајот од Втората Бундеслига, е последната шанса да се избори за оние минимални шанси за третата позиција на табелата која води во разигрувањето за пласман во Бундеслигата. За Падерборн, пак, натпреварот е без резултатско значење па се очекува гостите низ отворен фудбал со повеќе голови да дојдат до победата.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Брест – Реимс                                 1 и 2+

Фросиноне – Интер                        1Х

Аугсбург – Штутгарт                       Х

Партизан – Будуќност                    1

Се вчитува...