ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Мајнц се бори за опстанок и овој натпревар е последна негова надеж за можност во последното коло потоа да се бори за останување во Бундеслигата. За Борусија Дортмунд, пак, натпреварот нема некое резултатско значење, а формата полека ќе се темпира единствено за финалето во Лигата на шампионите.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Фулам – Манчестер с.                      2-2 3+

Наполи – Болоња                               1Х

Гранада – Реал Мадрид                    ГГ 3+

Динамо З. – Осијек                              1

Се вчитува...