ФОТО: Агуеро на Бахамите ја покажа новата девојка

Аргентинскиот репрезентативец и член на Манчестер Сити, Серхио Агуеро ужива на Бахамите заедно со својата нова девојка Софија Калцети. Калцети е 22-годишна манекенка која го пратеше Агуеро на сите натпревари на годинашното издание на Копа Америка.

Агуеро уште неколку дена ќе остане на Бахамите од каде ќе замине за Кина каде ќе им се приклучи на соиграчите во подготовките за новата сезона.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sofíα Cαlzetti (@soficalzetti) on

 

View this post on Instagram

 

💙🐬

A post shared by Sofíα Cαlzetti (@soficalzetti) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sofíα Cαlzetti (@soficalzetti) on

Се вчитува...