ФОТО: Го исполни ветувањето – се сликаше гола по триумфот на Лацио на римското дерби

Италијанската актерка Ана Фалки пред вчерашното вечно дерби ги мотивираше фудбалерите на Лацио најавувајќи дека е подготвена да се соблече и разголена да се фотографира доколку „орлите“ ја совладаат „римската волчица“.

„Ако Лацио ја победи Рома, ќе се фотографирам само со маска на мојот клуб“, објави Ана на социјалните мрежи.

„Лацијалите“ го завршија својот дел од работата и ја декласираа Рома со 3-0, а убавицата го исполни ветувањето, објавувајќи фотографија во која е разголена, само со маска на Лацио преку лицето.

Се вчитува...