ФОТО: Нивес Целзиус се соблече, чека победа на Хрватска над Канада

Хрватска со нетрепение го очекува денешниот дуел со Канада, на кој „коцкестите“ се надеваат на прва мундијалска радост во Катар и зголемување на шансите за осминафинале.

Познатата хрватска старлета Нивез Целзиус повторно е во елемент, разголувајќи се и објавувајќи фотографија на која и се покриени само најинтимните делови од телото.

Нивез Целзиус долги години беше во врска со тогашниот фудбалер на Динамо Загреб, Дино Дрпиќ, а во изјава во 2009 година обелодени дека со овој фудбалер имала секс на теренот на стадионот „Максимир“.

Се вчитува...