Фудбалерка на Евертон: Мажите доаѓаат на нашите натпревари само за да мечтаат за секс

Алиша Леман е швајцарска фудбалерка која во последните денови предизвика бура на реакции со изјавата дека машките воопшто не ги интересира женскиот фудбал.

Според 22-годишната фудбалерка на Вест Хем, која е на позајмица со Еверетон, на женските натпревари на трибините присуствуваат само машки кои мечтаат за полови односи…

„Треба да се каже вистината. Поголемиот број на фанови кои доаѓаат на нашите натпревари воошто не мислат на фудбал. Тие доаѓаат само за да мечтаат за секс со нас, девојките кои играме. Ако гледаме машки фудбал, има многу девојки на трибините, но они навиваат за својот клуб, не мислат за секс со фудбалери“ – изјави Лехман за медиумите на „Островот“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alisha Lehmann (@alishalehmann7)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alisha Lehmann (@alishalehmann7)

Се вчитува...