Ѓоковиќ веднаш на заслужен одмор во Шпанија (ФОТО)

По освојувањето на Вимблдон, Новак Ѓоковиќ сосема заслужено си резевираше одмор во Шпанија. Заедно со сопругата Јелена, синот Стефан и ќеркичката Тара од Лондон отпатуваа за Марбелја каде е планиран двенеделен одмор.

Ѓоковиќ традиционално одмара во Марбелја, каде што живее неговиот помлад брат Марко. Често заедно со нив е и третиот брат Ѓорѓе.

Се вчитува...