Гола девојка прекина фудбалски меч во Холандија (ВИДЕО)

Гола девојка прекина фудбалски меч од Третата лига на Холандија и стана хит во медиумите. На дуелот меѓу Рингсбургс Бојс и Амстердам влета на теренот русокоса девојка и ги изненади фудбалерите. Во преден план беше напаѓачот Џоел Тилема, на кого девојката сакаше да му се фрли в прегратка.

„Искрено, малку и побегнав. Таа сакаше да ми се фрли во прегратка, но си помислив…Чекај малку, гледа мојата сопруга“, изјави Џоел Тилема.

Во втор план остана резултатот, а Амстердам славеше со 2-6.

 

 

Се вчитува...