Голема победа на Нотингем во битката за опстанок, Њукасл лесно со Барнли (ВИДЕО)

Фудбалерите на Нотингем форест стигнаа до голема победа во битката за опстанок во англиската Премиер-лига откако денеска во 36. коло славеа на гостувањето кај веќе отпишаниот Барнли со 1-3.

Домаќините стигнаа до водство од 1-0 со погодокот на Беретон Диаз во 17. минута од пенал. На 1-1 израмни Хадсон-Одои во 27. минута. Целосен пресврт 1-2 донесе Јејтс во 51. минута, додека конечните 1-3 беа дело на Хадсон Одои кој донесе триумф со својот втор гол во 65. минута.

Sheffield United 1 – [3] Nottingham Forest – Callum Hudson-Odoi 65‎’‎
byu/ganiganiu insoccer

 

Њукасл без проблеми славеше на гостувањето кај Барнли со 1-4, додека Брентфорд и Фулам одиграа без голови 0-0.

Standings provided by Sofascore

 

Се вчитува...