Хакерите повторно ја разголија Дилета Леота (ФОТО)

Убавата спортска новинарка Диета Леота повторно е жртва на хакерски напад. Осамнаа нови фотографии на кои таа е разголена, а во заштита застана медиумската куќа во која е вработена.

„Тоа што се случило е навистина сериозно. Мобилниот на Дилета Леота повторно беше хакиран и повторно се објавени нејзини фотографии. Во моментов тие фотографии се стигнати кај многу лица“, стои во соопштението на „Скајспортс“, медиумската куќа за која работи Леота. 

Се вчитува...