Халанд дојде во пижами на шампионската прослава на Сити (ФОТО)

Манчестер Сити ја освои третата последователна титула во Премиерлигата откако славеше со 1-0 против Челси на „Етихад“. По прославата на стадионот, забавата продолжи во ноќен клуб во Манчестер каде во центарот на вниманието одново се најде Ерлинг Халанд.

Норвежанецот и неговата девојка се појавија во светло сини пижами. Друштво им правеше и неговиот татко Алфи кој им се приклучи со бојата, но не и стилот на облека.

 

Се вчитува...