Хондурашанец направи прекршок за во затвор (ВИДЕО)

Фудбалот во Хондурас не е добро познат по квалитетот, но една сцена од тамошното првенство одекна во светот. За жал од негативна причина.

Имено, на натпреварот помеѓу Маратон и Олимпија беше забележан прекршок кој треба да подлежи под затворска казна. Во 90. минута со директен црвен картон беше казнет Андре Орељана откако со стартуваше при скок со отворен ѓок кон два противнички фудбалери.

Се вчитува...