Хрватска убавица ќе игра тенис за Србија (ФОТО)

Хрватската тенисерка Маријана Дражиќ незадоволна од својот статус во Хрватска, би можела да заигра под знамето на Србија. Моментално 811. тенисерка во светот, не е во плановите на селекторката на Фед куп репрезентацијата на Хрватска, Ива Мајоли.

„Селекторката Ива Мајоли еднаш повика тенисерка која нема ни ранкинг. Имаше шанса мене да ме повика, али не се реши за такво нешто. Затоа додека е таа тука за мене очигледно нема место. Би сакала да добиев одговор од нејзе. На пораката што и ја испратив не добив никаков одговор. Ако мисли дека некој друг е подобар може да ми одговори. Само толку барам. Играв седум години во Германија, но не сакав да земам државјанство. Дури и во Србија сите трошоци се покриени“, изјави Дражиќ. 

 

 

View this post on Instagram

 

🤔 how much more can I sleep ?😄

A post shared by Mariana Dražić 🧿 (@marianadrazic) on

 

View this post on Instagram

 

Same place different year lick me till ice cream #editionnumbertwo 🤣👋🏼✌🏼🍦 spotlight on t-shirt please😂

A post shared by Mariana Dražić 🧿 (@marianadrazic) on

Се вчитува...