Ибрахимовиќ додаде нов „ѕвер“ во својата колекција (ВИДЕО)

Златан Ибрахимовиќ го поднови неговиот возен парк со „ѕвер“ од речиси четири милиони евра. Станува збор за Ферари од меделот „Daytona SP3“ кој има 829 коњски сили и може да достигне брзина од 340 километри на час.

Како што пренесуваат англиските таблоиди Швеѓанецот за новиот автомобил го заменил својот Ферари „SF90 Spider“ кој во 2021 година го купил за јубилејниот 40. роденден.

Се вчитува...