Ибрахимовиќ е атрактивен и во пензија – Ужива во својата слобода… (ВИДЕО)

Еден од најдобрите фудбалери на 21. век Златан Ибрахимовиќ на крајот од изминатава сезона се одлучи да стави крај на својата богата кариера.

По дуелот на Милан против Верона во мај, популарниот Ибра објави дека ја завршува неговата професионална кариера. 41-годишниот шведски ас ја заврши соработката со Милан и се одлучи да оди во пензија.

Но, очигледно и во пензија е повеќе од подготвен за атрактивни потези… Овој пат, како што вели, по најлуксузните светски туристички дестинации додека ужува во својата „слобода“…

Се вчитува...