Ибрахимовиќ со ново шоу: Швеѓанецот фудбалот го замени со музичка турнеја и полна сала (ВИДЕО)

Златан Ибрахимовиќ е човек што секогаш го привлекува вниманието каде и да се појави. Овојпат Швеѓанецот приреди вистински спектакал на еден концерт во Италија кога одлучи да се појави на бината.

Тој се појави како ексклузивен гостин со популарната музичка група „Свидиш Хаус Мафија“.

Пред излегувањето на сцената, Ибрахимовиќ беше највен како член на популарната група, по што навивачите беа во шок, а откако се соземаа решија да го поздрават легендарниот напаѓач на Милан.

 

Се вчитува...