Јелена на „балкански начин“ со полевање вода го испрати Ѓоковиќ на финале (ВИДЕО)

Најдобриот тенисер на сите времиња Новак Ѓоковиќ денеска против првиот тенисер во моментов Карлос Алкараз ќе се сретне во финалето на третиот гранд-слем турнир во сезоната Вимблдон.

Пред почетокот на мечот, сопругата на Новак, Јелена на традиционален балкански начин со полевање вода го испрати својот сакан.

Се вчитува...