Кабиб со интересен совет до дечко чија девојка го изневерила со ММА ѕвезда (ВИДЕО)

Кабиб Нурмагомедов по завршување на боречката кариера се посвети на тренерската, а сега бевме уловен на улица како дава совети. На Русинот му се отвори млад дечко чија девојка го изневерила со ММА ѕвездата, Хорхе Масвидал и побара совет за освета, а овој имаше интересен одговор.

„Колку години имаш“, праша Кабиб, а преварениот дечко кога му одговори дека има 26 години, Русинот беше сосема искрен велејќи дека е престар да започне ММА кариера па најдобро е да си купи куче.

„Куче? Немам шанси против Хорхе?, прашува дечкото, а Кабиб продолжува „Со куче имаш, можеш да пробаш. Со куче ќе ти биде полесно“.

Се вчитува...