Кака по втор пат ќе стапне на лудиот камен – Топ моделот Дијас е изборот на неговото срце (ФОТО)

Поранешниот бразилски фудбалер Рикардо Кака, по втор пат ќе стапне на лудиот камен. Избраничка на неговото срце е топ моделот Карол Дијаз, а парот претсвадбената забава ја правеше изминатиот викенд во Сао Паоло, на која присуствуваа само најблиските пријатели и фамилијата.

Свадбата е закажана следната година, а медениот месец ќе го поминат на Малдивите.

 

 

View this post on Instagram

 

Meu casal favorito❤ Ps: saudades de ficar mais tempo aqui😔❤

A post shared by Kaká & Carol Dias (@kakacaroldias) on

 

View this post on Instagram

 

Deus abençoe sempre essa união e esse amor💕🌻

A post shared by Kaká & Carol Dias (@kakacaroldias) on

 

View this post on Instagram

 

AMOR.

A post shared by Kaká & Carol Dias (@kakacaroldias) on

 

View this post on Instagram

 

💞

A post shared by Kaká & Carol Dias (@kakacaroldias) on

Се вчитува...