Каква лудница: Костарика води против Германија, Германците и Шпанците пред елиминација (ВИДЕО)

Последните натпревари од групата „Е“ на Светското првенство во Катар донесоа вистинска лудница откако на полувремето Шпанија и Германија имаа предност од 1-0 против Јапонија, односно Костарика, но сега се наоѓаат пред елимација.

Јапонија за пет минути успеа да направи целосен пресврт против Шпанија, а истото од рака им помина и на Костариканците кои со головите на Теједа и Варгас во 58. и 70. минута стигнаа до 2-1.

Се вчитува...