Какви Бразилки, каква Пичини… Најубавата светска одбојкарка е Црногорка (ФОТО)

Одбојкарките на Црна Гора неодамна загубија од Украина во квалификациите за Европското првенство, останувајќи без шанси за пласман на првото свое големо натпреварување во историјата.

На Црногорките не им помогна ниту извонредната Татјана Бокан… Но, како и да е, светот барем уште еднаш на дело ја виде една од најатрактивните светски одбојкарки. 30-годишната Бокан е извонреден магнет и за камерите кои на секој натпревар не може да ја „избегнат“ – и да сакаат….

 

Се вчитува...