Кариус е прав „лузер“ – прекрасната девојка му побегна за да биде со Зверев (ФОТО)

Германката Софија Томала е нова девојка на тенисерот Александар Зверев, пренесува германски „Блид“. 32-годишната актерка која е осум години постара од Зверев со тенисерот влегува во врската со поранешниот голман на Ливерпул, Лорис Кариус.

Томала и Зверев се сретнале при гостување во ТВ шоу, а Германката неодмана отпатува во САД за да ги следи настапите на својот нов дечко на Индијан Велс.

Се вчитува...