Кога победите се прославуваат со покажување на градите… (ВИДЕО)

ММА-борачката Теи Емери не престанува да го шокира светот на спорт.

35-годишната спортистка од Лас Вегас неодамна предизвика вистински хаос на мечот со Рунг-Арун Кунчаи од Тајланд. Откако ја нокаутираше противничкаата во боксот без ракавици (БКФЦ), прославуваше со тоа што на се соблече пред публиката покажувајќи ги своите гради. Тоа и донесе нескриена популарност.

Теи, по борбата, најави и уште поголема лудост во иднина.

„Време е да правам што сакам. Тоа го заслужив. Ќе правам баш што сакам. 100% ќе направам и нешто полуди во иднина. Тоа е целата поента сега. И порано кажав, штом нокаутирам некого ќе одберам еден момент само за мене. Мислам дека ќе имам уште можности во иднина на специфичен начин да ја изненадам публиката“ – вели Емери.

Иако има 35 години, Теи е нова во боречките спортови. Претходно имаше само аматерски ММА-мечеви, но и покрај тоа го прифати предизвикот да се натпреварува во бокс без ракавици.

Се вчитува...