Кој фудбалер најмногу заработува од објавите на Инстаграм?

Големите спортски ѕвезди заработуваат голема сума на пари од рекламите на социјалните мрежи. Посебно голема е заработката на Инстаграм, каде најголемите ѕвезди заработуваат и по десетина милиони долари.

Убедливо на првата позиција е Кристијано Роналдо кој на годишно ниво од објавите на Инстаграм заработува неверојатни 47.8 милиони долари. Од една објава тој заработува 975.000 долари. На второто место е Лионел Меси кој заработува 648.000 долари по објава, што на годишно ниво е 23.3 милиони.

Меѓу петте најплатени фудбалери се уште и Дејвид Бекам, Нејмар и Златан Ибрахимовиќ.

 

Се вчитува...