Кој веруваше во 2007 дека ова лудо момче ќе стане најдобар тенисер на сите времиња? (ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ е на само два меча од својата 24. гранд-слем титула и израмнување на рекордот на легендарната Австралијка Маргарет Корт по бројот на освоени најважни трофеи.

Во исчекување на полуфиналниот меч со Јаник Синер, на социјалните мрежи се појави видео од 2007 година како Ноле ја пее популарната „I will survive“ од Глорија Гејнор.

@basketfootvids He should start singing after completing tennis. . . . #novak #djokovic #karaoke #singing #tennis #goat #serbia #balkan #belgrade ♬ original sound – BasketFootVids

Се вчитува...