Куртоа си ја фати бившата на Фелицијано Лопез (ФОТО)

Голманот на Реал Мадрид, Тибо Куртоа, тргна по стапките на неговите соиграчи кои се во врска со познати шпански водителки. Тој се појави во јавност со поранешната сопртуга на тенисерот Фелицијано Лопез, моделката и ТВ презентерка, Алба Карилјо.

Медиумите шпекулираат дека врската е почната од божиќните празници. Куртоа минатата година ова време се раздели од повеќегодишната партнерка со која има две мали деца, Марта Домингез.

 

Се вчитува...