Левандовски го насмеа интернет-светот со танцот покрај неговата Ана (ВИДЕО)

Еден од најдобрите офанзивци на денешницата Роберт Левандовски и тоа како знае добро да се забавува во моментите на одмор, надвор од постојаните фудбалски обврски.

Интернет-светот не остана рамнодушен на неговиот перфектен танц во друштво на неговата сопруга Ана за време на една забава со најдобрите пријатели.

Во суштина, успеа и да насмее многумина со начинот на кој танцува покрај неговата поубава половина…

 

Се вчитува...