Лил го задржа врвот во Франција, реми без голови на дербито со ПСЖ

Лил и ПСЖ одиграа натпревар без голови во дербито на 16. коло во француската Лига 1.

Во натпревар без многу возбудувања, ПСЖ беше немоќен до голот и покрај желбата за триумф, а Лил главно успешно се бранеше во желбата единствено да се остане непоразен.

 

Се вчитува...