Љубовта кон Роналдо поголема од силата на обезбедувањето: Детенце со солзи радосници се фрли во прегратката на португалската ѕвезда! (ВИДЕО)

Ѕвездата на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо го привлекува вниманието каде и да се појави. Овојапт неговиот тим гостуваше кај Шериф, а таму Кристијано беше пречекан од мало детенце кое успеа да се протне низ обезбедувањето и да дојде до својот идол.

На видеото се гледа дека малиот фан е пресреќен и во солзи од радост го гледаше „големиот“ Кристијано, кој му возврати со прегратка, а воедно и му подари автограм на дресот за долго сеќавање.

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 433 (@433)

 

Се вчитува...