Луис Суарез доминира во Бразил: Седум гола во пет меча (ВИДЕО)

Луис Суарез продолжува со доминацијата во својот нов клуб, бразилскиот Гремио.

Уругвајскиот 36-годишен напаѓач, поранешна ѕвезда на Ајакс, Ливерпул и Барселона, дојде до извонреден ефект од седум гола за пет меча во дресот на Гремио.

Најновите два гола Суарез ги постигна синоќа во победата од 3-0 над Аиморе. Првиот го постигна во 62. минута за 2-0, а потоа во 86. минута ги постави конечните 3-0.

Се вчитува...