Луксузната јахта за која Роналдо плаќа 250.000 евра неделно (ФОТО+ВИДЕО)

Кристијано Роналдо заедно со својата вереничка Георгина Родригез и децата од време на време ужива на скапоцена јахта. Во изминатиот период Георгина најголемиот дел од времето го поминува на неа. Вредноста на јахтата се проценува на 16 милиони евра, а Португалецот ја изнајмува за неделна цена од 250.000 евра. Јахтата „Бенети“ содржи апсолутно се што на Роналдо му треба. Долга е 47 метри, има шест двокреветни кабини и еден голем апартман.

Се вчитува...