Мајсторска паненка на Депај, Лион го запоседна врвот во Франција (ВИДЕО)

Лион синоќа ја победи Ница на гостински терен со 1-4 и го запоседна првото место на табелата со бод и натпревар повеќе од Лил.

Тимот на Руди Гарсија поведе со голот на Мемфис Депај од пенал во 31. минута, кој се одлучи да изведе паненка.

Холанѓанецот итро ја поткопа топката, надмудрувајќи го противничкиот голман…

Се вчитува...