Марија Шарапова роди син Теодор (ФОТО)

Поранешната прва светска тенисерка, Русинката Марија Шарапова објави дека родила син, кој како што вели се вика Теодор.

Шарапова објави заедничка фотографија на Инстаграм со својот вереник, британскиот бизнисмен Александар Гилкес и нивниот син Теодор.

„Најубавиот, најпредизвикувачкиот и највредниот подарок кој нашето мало семејство можеше да го добие“ – напиша Шарапова на својот Инстаграм профил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Maria Sharapova (@mariasharapova)

Се вчитува...