Мејведер потрошил 100.000 долари на стриптизерки (ВИДЕО)

Еден од најдобрите боксери на сите времиња, Флојд Мејведер минатиот месец објави крај на професионалната кариера. Откако е во „спортска пензија“ тој се забавува во ноќните клубови во САД, а во еден стриптиз клуб во Лас Вегас, за една вечер потрошил неверојатни 100.000 долари.

Мејведер не би бил Мејведер доколку сам не го сподели видеото, по кое веднаш следуваа остри критики од јавноста.

Се вчитува...