Меси дома во пижами, Нејмар на плажа, водени лудории на Бензема….. Божиќ за фудбалските ѕвезди (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Најголемите фудбалски ѕвезди, со исклучок на оние од Премиер-лигата, конечно добија малку одмор. Божиќните празници речиси сите ги минуваат со семејствата и со најблиските. Избраа најразлични начини за празнување и за релаксација во деновите кои ги имаат на располагање во празничниот период.

 

 

Се вчитува...