Меси во нов бизнис, стартува сопствен моден бренд

Лионел Меси има десетици милиони фанови ширум светот, а аргентинскиот ас ќе се обиде да го искористи тоа за покренување на нов бизнис. Аргентинецот донел одлука – ќе стартува свој сопствен моден бренд, во кој соработничка ќе му биде Џини Хилфигер, сестра на светски познатиот дизајнер Томи Хилфигер.

Продажбата ќе се одвива преку интернет, а во “The Messi Store” од август ќе може да се купат најразлични производи од брендот на суперѕвездата на Барселона.

 

View this post on Instagram

 

Leo Messi in the new Leo Messi Brand we are creating and I am the Designer! Coming soon! 😊

A post shared by Ginny Hilfiger (@ginnyhilfiger) on

Се вчитува...