Милан Ристовски со асистенција го спаси Бохемијанс од пораз

Македонскиот репрезентативец Милан Ристовски, беше еден од најзаслужните што својот тим Бохемијанс се спаси од пораз на гостувањето кај Храдец Кралове.

Домашните имаа предност од 2-0 после 75 минути од средбата, а потоа Бохемијанс успеа да намали. Следуваше и асистенција на Ристовски за 2-2.

Македонецот го напушти теренот во судиското надополнување.

Се вчитува...